a

Co nabízím

Svým klientkám nabízím služby porodní a poporodní duly, která je v režimu mentoringu.

Nezávazná seznamovací schůzka zdarma - 15min on-line
Vzájemná důvěra a porozumění jsou pro mě při práci důležité, proto je třeba, abychom si spolu vzájemně sedli. Během krátké on-line schůzky probereme svoje představy a očekávání a pak si dáme prostor na promyšlení vzájemné spolupráce. Doporučuji absolvovat takovouto krátkou schůzku s více dulami, abyste si mohli vybrat, s kým se cítíte nejlépe.

Základní balíček
příprava na porod + pohotovost + doprovod k porodu + poporodní návštěva
3 schůzky - 60-90min dle potřeby, minimálně jedna u Vás doma
Porodní pohotovost 38.tt-porod
Poporodní schůzka - 90 - 120min návštěva u Vás doma

Podle potřeb a požadavků klientů je možné rozšířit počet předporodních i poporodních schůzek nad rámec základního balíčku či využít pouze přípravu na porod či pouze poporodní péči.
Nabízím i doprovod k lékaři či pomoc s přípravou montessori prostředí pro miminko.

Při své práci využívám:
rebozo - pro podporu početí, během těhotenství, během porodu i pro poporodní péči
ženskou bylinnou napářku - pro úpravu menstruace, podporu početí, usnadnění porodu či ženské zdraví
meditace

Nabízím k zapůjčení:
knihy s problematikou těhotenství, porodu, péče o miminko,

knihy o montessori pedagogice, rebozo, židličku na provádění vaginální napářky

tense machine

Obr.2
Obr.2

Podpora ženy na cestě ke svobodnému porodu

Těhotenství je pro ženu zcela jedinečný a transformační zážitek. Její tělo prochází velkými fyzickými a hormonálními změnami. Často se mění i emoce a žena může zažívat zvýšenou citlivost a výkyvy nálad. Důležité je dovolit si tyto emociální projevy a hledat oporu u partnera, rodiny nebo u někoho jiného blízkého, kdo má pochopení.

Těhotenství je období v životě ženy, které přináší mnoho změn. Její součástí je nový život a je třeba si uvědomit, že ještě mnoho měsíců po narození miminka musíme chápat ženu a její dítě jako jednu propojenou jednotku. Miminko je bytostně závislé na blízkosti své matky a je to úplně v pořádku.

Podpora ženy na cestě ke svobodnému porodu je klíčová pro vytvoření pozitivního a respektujícího porodního prostředí. Ideální je, pokud po jejím boku stojí klidný, objektivní a informovaný spojenec, který ženě pomůže prosadit během porodu její zájmy a respektovat její rozhodnutí. Takovým spojencem může být kromě partnera právě dula.

Právem každé ženy je vybrat si místo a způsob porodu. Každá žena je jedinečná a proto je důležité přizpůsobit se jejím přáním a respektovat její rozhodnutí o svobodném porodu. Jen tak bude v harmonii sama se sebou i s miminkem. 

A co partner?

Je důležité si uvědomit, že každý partner může těhotenství své ženy prožívat odlišně. Někteří se mohou cítit více emocionálně propojeni s ženou a miminkem, zatímco jiní se mohou spíše soustředit na praktickou podporu své ženy. Důležité je respektovat individuální způsob, jakým partner toto období prožívá a nabídnout mu možnost aktivně se podílet na přípravě nové kapitoly společného života.